Elm Street Elementary Honor Roll

Third Grade All A's

Jennifer Borjas-Bautista, Bo Brewer, Jack Camp, Thomas Dean, Christian DeCenzo, Ava Elder, Reece Foles, Thomas Green, Jack Higgins, Abbey Knight, Wills Maginnis, Callie Marriaga, Lexi McComas, Ella Meyers, Avery Neuer, Grace Opsahl, Ethan Palmer, Vansh Patel, Nathan Preston, Robin Frances Rice, Maggie Seaman, Daphne Smith, Hunter Snyder, Caroline Wilson

Third Grade A's and B's

Jernya Arnold, Aiden Barnett, Samantha Bond, Caroline Boren, Jacob Burke, Valeria Calderon, Jake Coleman, Zoie Dancy, Joshua Davison, Charlie Fenton, Marcus Grimes, Aleah Heard-Smith, Ashton Heflin, Justin Herring, Nathan Marchman, Jordan Martin, Cager Mathis, Madison McGinnis, Matthew Morenzi, Christopher Profet, Nathaniel Quinn, Logan Rethmel, Kyli Smith, Lauren Talentino, Payton Thompson, Nayelly Trujillo Rodriguez, Daniel Turner, Olivia Wadsworth, Keylee Warner, Helen Wieczorez

Fourth Grade All A's

Molly Anderson, Ethan Bowlby, Ruthie Burnette, John Robert Cantrell, Sophia DeBortoli, Paxton Engelmann, Caleb Griffis, Walker Harris, Reagan Higgins, Ethan Holloway, Noah Jedrzynski, Nathaniel Jones, Sarai Landero, Cade Long, Ansley McGuire, Tianna Montgomery, Steven Morrow, Braxton Parks, Noah Plonk, Sarah Ray, Sara Rickert, Brenson Shaw, Olivia Snyder, Whitney Wallace, Jamilah Williams

Fourth Grade A's and B's

Hunter Barnett, Seth Beard, Ariyana Blake, Damien Bryant, Shelby Kate Carnes, Sage Dellaperuta, Josiah Emuze, Derricka Hinton, Roman Jackson, Chapman James, Matthew Lee, Dylan Losey, Michael Mahoney, Donnie Moore, Hailey Morton, Sydney Nelms, Jordanne Neuer, Lendaisha Pinson, Kelley Priest, Eric Smarr, Patrick Smith, Samantha Taylor, Taylor Turner, Joshua Ward, Kanaya Williams, Madeleine Wyman

Fifth Grade All A's

Harrison Barnes, Bella Boston, Reid Brass, Sarah Dean, Davis Fabre, Ansley Hightower, Roman Konc, Alyssa Long, Robyn Long, Michael Maginnis, Chase McBurnett, Bryson Moss, Zoe Seaman, Russell Smith, Gill Waters, Abby Williams, Kate Zeumer

Fifth Grade A's and B's

Wallace Bass, Timothy Bullington, Aubrey Carter, Micah Coleman, Johnathan Davison, Ansley DeCenzo, Emery Faircloth, Lee Harris, Alexander Irizarry, Jesse Kornegay, March Loftin, Daegan McClain, Thomas Morenzi, Caleb Nase, Jackson Priest, Avi Reale, Janiya Reid, Alex Scharko, Phillip Spencer, Derien Stepp, Luke Wilson, Lilli Worley



More Education

Coweta Teacher of the Year finalists, part 2

Last week, “The Newnan Times-Herald” began a three part series highlighting the 2014 Coweta County Teachers of the Year. The ser ... Read More


ECHS participates in Spoken Language Contest

East Coweta High School’s Foreign Language students competed in the FLAG Spoken Language Contest on Saturday, March 29 at Decatur High ... Read More


ECMS, ECHS compete at annual TSA State Conference

On March 12, 2014 the East Coweta Middle School and High School Technology Student Associations traveled to Athens, Georgia to compete in th ... Read More


Jobs for Georgia Graduates members compete

Jobs for Georgia Graduates at Newnan High School participated in the Metro Atlanta Region Employability Skills competition at the Georgia De ... Read More


Arnall Middle School Honor Roll

8TH Grade A Honor Roll Sarah Allen, Lauren Barger, James Campbell, Madison Cantrell, Yewon Choi, Kailey Clarke, Robyn Clarke, Derek Cook, O ... Read More

East Coweta Middle School Honor Roll

Sixth Grade A’s Lily Buquoi, Jamyah Combs, Ethan Copeland, Deserae Herrera, Brianna Hutcheson, Jordyn Lohr, Grace Mask, Samuel Mejeris ... Read More